Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Pěvecký sbor Iuventus oslavil 20. narozeniny

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
02. 12. 2008
V sobotu 15. listopadu si pěvecký sbor Iuventus připomněl 20 let od svého založení. Vyprodaný sál multifunkčního kulturního centra Fabrika byl svědkem Slavnostního koncertu, na kterém zazněly skladby ze současného i historického repertoáru sboru. Součastí oslav kulatého výročí byl i koncert duchovní hudby v kostele Navštívení Panny Marie 11. října.

Pěvecký sbor IUVENTUS Svitavy byl založen sbormistryní Věrou Burešovou na podzim roku 1988. Se sborem spolupracuje klavíristka Lenka Fikejzová a Alena Tichá coby hlasová poradkyně. Sbor je složen převážne ze studentů nebo absolventů Gymnázia ve Svitavách. 

Repertoár IUVENTUSU je velmi rozmanitý. Základní kámen tvoří skladby světského a duchovního charakteru. Dále to jsou kompozice současných hudebních skladatelů, úpravy lidových písní nebo spirituály. Pro své posluchče má také připraveny úpravy známých muzikálů jako jsou Jesus Christ Superstar nebo Vlasy.

20 let je bezpochyby významné jubileum a proto nechyběl ani zástup gratulantů. Mezi nimi napřiklad starosta města Svitavy Jiří Brýdl, senátor Václav Koukal nebo ředitel svitavského gymnázia Milan Báča. Z německého Egeln dorazil i dirigent spřáteleného sboru Young Voices Ralf Schubert.

Speciálním hostem slavnostního koncertu se stali členové skupiny Čechomor, kteří zpestřili koncert svým společným vystoupením se sborem.

Doporučujeme