Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE – Více než 6 miliónů korun získalo město na dotacích v letošním roce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
27. 11. 2008
Získávání dotací je dnes neodmyslitelnou součástí hospodaření každého města a obce v naší republice. To, jak jednotlivé samosprávy dovedou získávat finanční prostředky ze státních či krajských dotačních programů, nadací i strukturálních fondů, se plně odráží na jejich rozvoji. Jak úspěšná v tomto směru byla Úpice v roce 2008, jsme se zeptali starostky Iljany Beránkové.

Z řady dotací zmiňme například opravu kulturní památky, úpické Dřevěnky, na kterou město získalo celkovou dotaci ve výši 460 tis. Kč. V letošním roce začala rozsáhlá rekonstrukce, která je rozdělena do několika etap. Další položkou s příspěvkem 600 tis. Kč je obnova fasády městského muzea. V první etapě byla realizována oprava na jižní a východní straně. Nejrozsáhlejší investicí je regenerace sídliště Veselka, která je v letošním roce podpořena částkou 4 mil. Kč. V první etapě bude vybudováno nové parkoviště, proběhne rekonstrukce chodníků, upraví se plochy u kontejnerů a zrekonstruují se stávající hřiště. Na vybudování altánu, instalaci nových laviček a úpravu lesních pěšin v lesoparku Dlouhé Záhony město získalo částku 853 271 Kč. Rekonstrukce dětského hřiště u náměstí T. G. Masaryka byla podpořena částkou 50 tis. Kč. A 70 tis. Kč byl příspěvek na projekt „Osvěta k problematice třídění odpadů se zaměřením na bioodpady a jejich energetické využití“. Celosvětová finanční krize se může negativně projevit i v dotační politice našeho státu a Evropské unie. Doufejme ale, že k tomu nedojde a že město Úpice i v roce 2009 obohatí svůj rozpočet o další finanční prostředky z nejrůznějších dotačních titulů.
Redaktor: Kateřina Dlabová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme