Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavnostní bohoslužba pro nový kostel

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
25. 11. 2008
V Litomyšli se už pomalu připravuje výstavba nového kostela Církve bratrské. Pozemek nedaleko Sokolovny, kde má kostel stát, se v sobotu 8. listopadu stal dějištěm Slavnostní bohoslužby před zahájením stavby.

I když doopravdy stavět se začne až za nějaký čas, stalo se součástí Slavnostní bohoslužby také poklepání za základní kámen budoucího kostela. 3 kříže na něm vyryté mají být znamením Otce, Syna i Ducha svatého. Kostel bude symbolizovat cestu vzhůru. Jednak fyzicky díky vizi dozadu ubíhající perspektivy, jako cesty, kterou musí každý člověk vykonat na této zemi, a jednak v duchovní rovině. Tam jde o princip spojení nebe se zemí vyjádřený architektonickými prostředky. Takový princip by, podle architekta, měla obsahovat každá stavba kostela nebo katedrály. Kostel bude stát 20 milionů korun. V každém případě by nový kostel Církve bratrské měla stavební firma dokončit v roce 2010.
Doporučujeme