Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavnostní bohoslužba pro nový kostel

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
25. 11. 2008
V Litomyšli se už pomalu připravuje výstavba nového kostela Církve bratrské. Pozemek nedaleko Sokolovny, kde má kostel stát, se v sobotu 8. listopadu stal dějištěm Slavnostní bohoslužby před zahájením stavby.

I když doopravdy stavět se začne až za nějaký čas, stalo se součástí Slavnostní bohoslužby také poklepání za základní kámen budoucího kostela. 3 kříže na něm vyryté mají být znamením Otce, Syna i Ducha svatého. Kostel bude symbolizovat cestu vzhůru. Jednak fyzicky díky vizi dozadu ubíhající perspektivy, jako cesty, kterou musí každý člověk vykonat na této zemi, a jednak v duchovní rovině. Tam jde o princip spojení nebe se zemí vyjádřený architektonickými prostředky. Takový princip by, podle architekta, měla obsahovat každá stavba kostela nebo katedrály. Kostel bude stát 20 milionů korun. V každém případě by nový kostel Církve bratrské měla stavební firma dokončit v roce 2010.
Doporučujeme