Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HRADEC KRÁLOVÉ - Den otevřených dveří v TyfloCentru

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
21. 11. 2008
TyfloCentrum Hradec Králové je střediskem služeb pro nevidomé a slabozraké občany Královéhradeckého kraje. Jeho posláním je pomáhat nevidomým a slabozrakým občanům dosáhnout maximální možné míry samostatnosti a zvýšit kvalitu jejich života. 

Mezi poskytované služby patří odborné poradenství pro zrakově postižené, to v sobě zahrnuje sociálně právní poradenství, poradenství ke kompenzačním pomůckám, poradenství v oblasti architektonických a informačních bariér. Další nabízená služba je sociálně aktivizační, nabízeným programům se říká Mozaika. Patří mezi ně různé přednášky o historii, hudbě, dále různé výtvarné techniky, keramika, batikování a další činnosti, při kterých se procvičuje jemná motorika, společné vaření a jednou měsíčně sportovní sobota. Sociální rehabilitace zahrnuje hlavně vzdělávání v oblasti obsluhy náročných kompenzačních pomůcek na bázi počítače, takže se zde vyučují speciální programy a probíhá vzdělávání směřované k pracovnímu uplatnění. Poslední nabízenou službou jsou průvodcovské a předčitatelské služby, které patří mezi jediné placené služby. Jako další aktivitu zařadilo TyfloCentrum uspořádání Dne otevřených dveří, který proběhl ve čtvrtek 13. listopadu. Byla připravena prezentace služeb Tyflocentra a prezentace firmy SPEKTRA, která nabízí kompenzační pomůcky pro zrakově postižené. Návštěvníci si mohli vyzkoušet showdown, což je ozvučený stolní tenis, nebo zvukovou laserovou střelbu, při které se trénuje pevná ruka a sluch. TyfloCentrum Hradec Králové eviduje asi 420 uživatelů služeb, ale ne všichni využívají všechny služby, zaleží to na jejich aktuálních potřebách. Cílem služeb je občany s těžkým zrakovým postižením motivovat k samostatnému životu, poskytovat jim informace, psychologickou podporu, odbornou i praktickou pomoc při řešení konkrétních problémů, zejména při zvládání obtížných životních situací.

Redaktor: Iveta Součková a Jana Nováková, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme