Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Film Tobruk poprvé v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 11. 2008
Uvedení nového českého filmu Václava Marhoula TOBRUK využil litomyšlský divadelní režisér a herec Vladimír Šauer k tomu, aby projekci okořenil osobní přítomností režiséra a po filmu pozval diváky na besedu s ním. A nejen to: do litomyšlského kina Sokol přijel ve čtvrtek 30. října také jeden z herců, místní rodák, Petr Lněnička.

Petr kdysi hrával v dětském divadelním souboru Vitamín S, který právě Vladimír Šauer v Litomyšli vedl. Václav Marhoul, který na sebe tentokrát vzal i roli producenta, natočil v africké poušti za pouhých 80 miliónů korun film, který je už nyní v Česku poměrně vysoko hodnocen. Film není nějakým snadno sdělitelným příběhem, spíše má vyprávět o krutosti války a mladých mužích v ní, o odvaze a sebeúctě, i o její ztrátě. Začíná na podzim roku 1941, kdy byli do města Tobruk v Lybii odveleni vojáci 11. východního československého praporu. Jejich úkolem mělo být, spolu s anglickými, australskými, polskými a jihoafrickými vojáky, bránit tento strategický přístav. Tento poslední přístav v severní Africe, který ještě ovládali spojenci, byl v té době už obležen německými a italskými jednotkami.
Doporučujeme