Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (719 hl.)
 
1x za týden (290 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (326 hl.)
 
1x za měsíc (309 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (332 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1976
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Hubertova jízda v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 11. 2008
V sobotu 1. listopadu se za nečekaně slunečného počasí konala na Primátorské hrázi Hubertova jízda. Příznivé počasí přilákalo mnoho účastníků, a tak se na startu objevilo téměř 40 jezdců na svých koních.

Po zahajovacích slovech Pána honu se jezdci vydali po určené trase směrem na Suchou a Pazuchu. Pole jezdců tradičně vede tzv. Master, který určuje směr a jehož předjetí se považuje za jedno z nejhorších provinění. Vzhledem k hojné účasti na letošní Hubertově jízdě nařídil Pán honu, s ohledem na bezpečnost, rozdělit jezdce na dvě skupiny a byli tedy vybráni dva Masteři. Všichni se postupně vydali pronásledovat lišku, což je jezdec označený liščím ohonem. Hubertovy jízdy jsou pořádány co nejblíže svátku svatého Huberta, který připadá na 3.listopadu. Je to zvyk mající dlouhou tradici. V podobě, v jaké je známe dnes, se konají podle slov pana Skřivana již více než 150 let.
Doporučujeme