Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Hubertova jízda v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 11. 2008
V sobotu 1. listopadu se za nečekaně slunečného počasí konala na Primátorské hrázi Hubertova jízda. Příznivé počasí přilákalo mnoho účastníků, a tak se na startu objevilo téměř 40 jezdců na svých koních.

Po zahajovacích slovech Pána honu se jezdci vydali po určené trase směrem na Suchou a Pazuchu. Pole jezdců tradičně vede tzv. Master, který určuje směr a jehož předjetí se považuje za jedno z nejhorších provinění. Vzhledem k hojné účasti na letošní Hubertově jízdě nařídil Pán honu, s ohledem na bezpečnost, rozdělit jezdce na dvě skupiny a byli tedy vybráni dva Masteři. Všichni se postupně vydali pronásledovat lišku, což je jezdec označený liščím ohonem. Hubertovy jízdy jsou pořádány co nejblíže svátku svatého Huberta, který připadá na 3.listopadu. Je to zvyk mající dlouhou tradici. V podobě, v jaké je známe dnes, se konají podle slov pana Skřivana již více než 150 let.
Doporučujeme