Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – XIV. Jazzobití pod horami

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
09. 11. 2008
Jazzobití pod horami to je název 14. ročníku jazzového festivalu v Hořicích, který proběhl 5. až 8. listopadu. Páteční večer jazzového festivalu zahajoval v kulturním domě Koruna Jan Sezima.

Součástí večera bylo vyhlášení osobnosti roku. Toto ocenění se uděluje každoročně. Václav Bukač získal ocenění za grafické zpracování knihy o Hořicích a za vydávání Hořických občasných novin. Po vyhlášení osobnosti roku se na pódium postavila jedna z nejlepších současných českých jazzových zpěvaček Elena Sonenshine se skupinou Jocose Jazz. Elena Sonenshine pravidelně zpívá v londýnských klubech, vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a své debutové album vydala v USA. O přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními se o zpříjemnění celého večera starala skupina Green Seven Dixie Band, která hrála v přilehlém přísálí jazzové kavárničky. Ovšem největší ohlas měl osmnáctičlenný orchestr Bratislava Hot Serenaders. Tento soubor je populární hlavně pro skvělou zvukovou a technickou autentičnost při interpretaci amerického jazzu dvacátých a třicátých let. Hořický jazzový festival získal už za ta léta spoustu příznivců, o čemž svědčí i návštěvnost festivalu. Lístky byly vyprodané a každý den se tu vystřídalo kolem 400 lidí.

Redaktor: Iveta Součková, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme