Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Změny v pečovatelské službě

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
09. 11. 2008
V Litomyšli skončilo svou činnost středisko pečovatelské služby, které zřizovalo městské Centrum sociálních služeb. Tato příspěvková organizace města nyní stahuje své pracovníky z Domu s pečovatelskou službou a z objektu už také zmizela tabule s příslušným názvem. Nejvíce se situace dotýká právě místních obyvatel.

Centrum sociálních služeb zrušením registrace své pečovatelské služby reaguje na situaci, která se změnila s novým zákonem od 1.1.2007. Od té doby totiž lidé pobírající příspěvky sami rozhodují, od koho si služby takzvaně nakoupí. A stalo se, že lidé prostě peníze nebo jejich část používají na jiné účely. Organizace, které se specializují na sociální služby, nyní pociťují úbytek klientů a některé jsou před zánikem. Nejde jen o pečovatelskou službu, ale i o praní prádla, úklid v domácnosti a podobně. Například přímo v nyní již bývalém Domě s pečovatelskou službou je dobře vybavený prostor pro bezpečné koupání osob s omezenou pohyblivostí a velká prádelna. V současné době není zcela jasné, jaký bude její osud. Město se nyní snaží vytvořit nějaký nový režim, ve kterém se obyvatelé v Domu s pečovatelskou službou budou cítit bezpečně a dobře. Zvažuje se možnost přijmout sem například domovníka, který by se staral o celý dům z hlediska oprav, organizace uklidů i pomoci lidem jaksi nad rámec sociálních služeb. Nebo pracovníka na recepci, který poradí a bude schopen reagovat na dotazy, požadavky na služby, opravy a podobně.
Doporučujeme