Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Krajské volby

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
02. 11. 2008
Letošní rok přinesl historicky třetí volby do zastupitelstev krajů od doby, kdy novodobé kraje vznikly. Na celostátní úrovni byla kampaň znásobena skutečností, že se někde volilo i do Senátu, ale i v Pardubickém kraji, kde senátoři zůstávají ve svých křeslech, byly volební kampaně viditelnější než dřív. Včetně nápadných billboardů. Zdá se ovšem, že na účasti voličů se více podepsala témata, která se správou kraje souvisí jen okrajově nebo vůbec.

Nyní už víme, že během pátku 17. a soboty 18. října například v Litomyšli přišlo k urnám 44 procent z oprávněných voličů, ve Svitavách to bylo ani ne 39 %. Naproti tomu Polička vykázala 45% a Moravská Třebová  přes 42 % volební účasti. I když první průzkumy ukazovaly na rodící se překvapení, ve chvíli, kdy jsme uskutečnili naši anketu, ještě nikdo netušil, jak velké překvapení to tentokrát bude. Konečné sčítání ukázalo, že vítězem voleb do zastupitelstva Pardubického kraje se v roce 2008 s velkým odstupem stala Česká strana sociálně demokratická, kterou volilo téměř 36 % zúčastněných voličů, na druhém místě skončila Občanská demokratická strana s necelými jednadvaceti procenty. Třetí byla s 18ti a půl procentem Koalice pro Pardubický kraj, vytvořená převážně lidmi z KDU-ČSL, a čtvrtým a posledním velkým hráčem v budoucím krajském zastupitelstvu se stala Komunistická strana Čech a Moravy s 13% hlasů. Vítězná ČSSD v kraji svůj úspěch ještě zvýraznila, když došlo k přepočítávání výsledků na počet zastupitelů. Jejích 19 mandátů znamená v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu Pardubického kraje dokonce 42% podíl.
Doporučujeme