Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Slavnostní otevření Muzea Esperanta

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
27. 10. 2008
V sobotu 20. září bylo v Ottendorferově domě ve Svitavách slavnostně otevřeno Muzeum Esperanta. Esperanto je mezinárodní neutrální jazyk. O vznik muzea se zasloužil především velmi aktivní Klub přátel Esperanta ve Svitavách, který shodou okolností letos slaví 75 let od svého založení.

Při přípravách spojili svitavští esperantisté síly s Českým esperantským svazem, vídeňským muzeem esperanta a také s Městským muzeem v České Třebové. Odtud také pochází několik vzácných exponátů. Pozvání do Svitav přijal mimo jiné Wolfgang Schwarz - vedoucí sbírky esperanta při Technické univerzitě v Drážďanech. Jako dárek přivezl několik desítek publikací, o které bude svitavské muzeum rozšířeno. Založení muzea finančně podpořilo město Svitavy, Český esperantský svaz, americký fond ESPERANTIC STUDIES FOUNDATION, soukromníci a především Ministerstvo kultury ČR. Celkové náklady na jeho zřízení činily 240 tisíc korun.


Doporučujeme