Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Sbírka Postavme školu v Africe

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
21. 10. 2008
Ve středu 15. října proběhla v Litomyšli další veřejná sbírka na podporu základního školství v Etiopii. Sbírku pořádá Junák - svaz skautů a skautek ve spolupráci s Člověkem v tísni a akce nese název Postavme školu v Africe. Peníze se sbírají už počtvrté a skauti z místního střediska Liliový kruh se účastní potřetí.

Etiopie je jednou z nejzaostalejších zemí a patří k 10ti nejchudším na světě. Nedostatečná kapacita základního školství je v Etiopii, zvláště v Regionu jižních národů a národností, považována za alarmující. Přes 50 % tamějších obyvatel neumí číst a psát. Počet 50 dětí ve třídě je tam zcela běžný a ve školách na venkově je to prý ještě mnohem více. Ve všech zatím postavených sedmi školách dohromady se oficiálně uvádí kapacita 500 dětí. Při 2-3 směnném vyučování se tam tedy za den vystřídá i 1500 žáků.
Doporučujeme