Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (719 hl.)
 
1x za týden (290 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (326 hl.)
 
1x za měsíc (309 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (332 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1976
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Litomyšl má novou naučnou stezku - Velký Košíř

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
15. 10. 2008
Od 5. října tohoto roku je v těsné blízkosti Litomyšle další naučná stezka. Tentokrát vede kolem rybníku Velký Košíř a seznamuje návštěvníky s velmi bohatou faunou a florou této lokality.


Díky specifickému vodnímu režimu za posledních 20-30 let zde vznikla i místa, která nejsou u nás zcela běžná. Tůňky obklopené porosty a mikro biotopy vyhovující dnes již hodně vzácným živočichům, a ptákům, jako je například Polák malý z čeledi kachnovitých. K dispozici je například i řada botanických záznamů z třicátých let. Tehdy se o to zasloužili profesoři litomyšlského gymnázia. Jsou to záznamy o výskytu pavouků či různé hmyzí fauny. V celku představuje Košíř dobře zachovanou lokalitu na to, že v leží již téměř obklopen lidskými sídly či výrobními závody. Samotnou stezku vybudovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Litomyšli, ovšem vlastní prostředky ochranářů by na to nestačily. Proto využili nabídku dotačního programu Blíž k přírodě společnosti RWE Transgas Net.
Doporučujeme