Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Litomyšl má novou naučnou stezku - Velký Košíř

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
15. 10. 2008
Od 5. října tohoto roku je v těsné blízkosti Litomyšle další naučná stezka. Tentokrát vede kolem rybníku Velký Košíř a seznamuje návštěvníky s velmi bohatou faunou a florou této lokality.


Díky specifickému vodnímu režimu za posledních 20-30 let zde vznikla i místa, která nejsou u nás zcela běžná. Tůňky obklopené porosty a mikro biotopy vyhovující dnes již hodně vzácným živočichům, a ptákům, jako je například Polák malý z čeledi kachnovitých. K dispozici je například i řada botanických záznamů z třicátých let. Tehdy se o to zasloužili profesoři litomyšlského gymnázia. Jsou to záznamy o výskytu pavouků či různé hmyzí fauny. V celku představuje Košíř dobře zachovanou lokalitu na to, že v leží již téměř obklopen lidskými sídly či výrobními závody. Samotnou stezku vybudovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Litomyšli, ovšem vlastní prostředky ochranářů by na to nestačily. Proto využili nabídku dotačního programu Blíž k přírodě společnosti RWE Transgas Net.
Doporučujeme