Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Přípravy oslav 750 let povýšení Litomyšle na město

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
15. 10. 2008
Město Litomyšl čeká v příštím roce velká oslava. Budou si zde totiž připomínat 750 let od povýšení na město. V této reportáži vám přinášíme první informace o přípravách a programu oslav.


Dnes už se ví, že na každý měsíc by měla být připravena nějaká mimořádnější akce. V chystaném programu se pamatuje nejenom na kulturu a historii, ale objeví se i sport. Další vrchol se chystá na září, ovšem už 7. února se má konat velký městský bál. Oslavy připravuje vedení města a osmičlenný přípravný štáb. Městská práva udělil Litomyšli v roce 1259 král Přemysl Otakar II. a vůbec první písemná zmínka o Litomyšli z toku 981 pochází z Kosmovy kroniky. V příštím roce si bude ale Litomyšl příponímat i další kulatá výročí. Například 10 let od zápisu zámeckého areálu na seznam UNESCO, 60 let od založení Smetanovy Litomyšle a jiné. Ovšem už teď je  jisté, že výročí 750 let povýšení na město, je tím nejvýznamnějším.
Doporučujeme