Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Týden knihoven i v Městské knihovně v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
10. 10. 2008
Na dny od 6. do 11. října připadla v České republice celostátní akce Týden knihoven, ke které se nemohla nepřipojit i Městská knihovna v Litomyšli. Program začal v pondělí tzv. Nonstop čtením a vyprávěním na téma Knihovny – rodinné stříbro. 

V letošním roce ve v knihovnách nejvíc hovoří o osobnosti Karla Čapka. Je to proto, že si připomeneme 70. výročí úmrtí. Ale Karel Čapek byl výjimečný z mnoha hledisek, i přednáška Marie Štemberkové nesla podtitul Tisíc tváří Karla Čapka. Byl výborným překladatelem, odborníkem na hudbu - sbíral gramofonové desky a  perské koberce, byl vášnivým kaktusářem a moc rád zahradničil. V přízemí knihovny zároveň proběhla malá výstava, připomínající, že Karel Čapek je náš jednoznačně nejvíce překládaný autor. Jsou zde k vidění Čapkovy knihy v čínštině, japonštině, arabštině, rusky psaná Dášeňka a některé tituly také v esperantštině.
Doporučujeme