Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE – Den otevřených dveří na fermentační stanici 14. - 15. října 2008

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: MAS Království - Jestřebí hory - http://www.kjh.cz
08. 10. 2008
Město Úpice získalo grant z fondu Zelená energie. Bioodpad je zde likvidován ve fermentační bioplynové stanici, kde jsou energeticky využívány biologické odpady, čistírenské kaly, odpady z údržby veřejné zeleně, zbytky z kuchyní a jídelen a také bioodpad z domácností. 

Dotace byla využita na internetové stránky www.bpsupice.cz , propagační letáky a prezentaci na chovatelské výstavě. Dalším bodem využití dotace je i uspořádání dne otevřených dveří na fermentační stanici. Den otevřených dveří na fermentační stanici v Úpici se bude konat od 14. – 15. října 2008 vždy od 14, 00 do 17,00 hodin. Město Úpice letos rozmístilo sto osmdesát popelnic u rodinných domků a chystá se třídění nabídnout i restauracím, školním jídelnám a zemědělským a zpracovatelským provozům. Doposud končila velká většina biologických odpadů v popelnicích nebo v nejlepším případě na domácích kompostech, dnes jsou na ně připraveny speciální popelnice a systém svozu přímo do bioplynové fermentační stanice. Pokud máte zájem se přijít podívat a dozvědět se více o tom jak třídit odpad a jak nakládat s bioodpadem, jste srdečně zváni.

 

Redaktor: Martina Chudobová, Lucie Chlumecká, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme