Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (975 hl.)
 
1x za týden (483 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (492 hl.)
 
1x za měsíc (499 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (788 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3237
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - 70. ročník Memoriálu Karla Podhajského

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 10. 2008
V pátek 26. září byla vernisáží zahájena nová výstava v regionálním muzeu v Litomyšli, která předznamenala dění následujícího víkendu. Ten patřil všem milovníkům myslivosti a kynologie. Výstava je historicky první, která se zabývá postavou Karla Podhajského a představuje litomyšlského rodáka, o kterém mnoho Litomyšlanů ví pouze to, že má pamětní desku na Smetanově náměstí.

Na výstavě jsou nejen osobní věci, ale především fotografie zachycující Podhajského psy, hony, nebo kynologické soutěže, které v Litomyšli pořádal. Vernisáží výstavy o tomto velkém znalci přírody začal program již 70tého ročníku kynologické soutěže Memoriál Karla Podhajského. Od muzea se pak odebral průvod na hřbitov, aby zde položil věnec k Podhajského hrobu. Oficiální slavnostní zahájení 70. ročníku Memoriálu Karla Podhajského se konalo o den pozdějí, v sobotu 27. září, na druhém nádvoří státního zámku v Litomyšli. Právě díky tomu, že je Litomyšl rodištěm Karla Podhajského, koná se tato vrcholná mezinárodní soutěž ohařů ve městě a okolí každý 10. rok. Mezi atraktivní disciplíny v lese patří určitě přinášení lišky přes překážku, 80ti centimetrový příkop. Z ohrazené plochy musí pes přinést vhozenou lišku podle přesných pravidel a v sedě ji odevzdat svému vůdci. Další obtížnou disciplínou je přinášení vlečeného zajíce na dálku. Pes musí vystopovat a přinést svému vůdci vlečeného zajíce, který je umístěn v lese ve vzdálenosti 300 kroků. Svátek kynologického sportu v Litomyšli vyvrcholil v neděli 28. září na druhém zámeckém nádvoří, kde za zvuku doprovodných fanfár proběhlo slavnostní ukončení 70. ročníku memoriálu Karla Podhajského s vyhlášením výsledků. Letošní jubilejní ročník vyhrál pes Uran z Kvitele vůdce Josefa Haufa.
Doporučujeme