Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2299
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Petice obchodníků

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
02. 10. 2008
Vedení města Litomyšle řeší nový problém. Je jím reakce podnikatelů ze Smetanova náměstí na záměr částečně rozšířit klidové zóny na úkor parkovacích míst. Poté, co bylo zkušebně na dva měsíce omezeno parkování v prostoru za sochou Bedřicha Smetany a obchodníkům klesly tržby, dali se podnikatelé dohromady v iniciativě, kterou nazvali Patriot. Vznikla petice, ve které sdružení požaduje neplánovat a neuskutečňovat žádné další omezení v centru města a tedy nesnižovat zde počet parkovacích míst. Vzniklá situace uspíšila už dříve plánovanou schůzku, na kterou starosta Kortyš podnikatele a autory petice pozval. Setkání proběhlo 25. září v zámeckém pivovaru.


Každá ze stran má v dané věci své argumenty. Obchodníci vidí celou věc z pohledu svého podnikání - omezení počtu aut na náměstí, úzce spojují s omezením počtu zákazníků a snížením tržby. Vedení města své plány na rozšíření klidových zón na obou koncích náměstí zdůvodňuje snahou vrátit do centra něco z historie a z tradičních funkcí. Studie jednoho z možných řešení například počítá s kašnou v horní části náměstí nedaleko morového sloupu. Znamenalo by to ale opět úbytek několika parkovacích míst. Záměr vedení města zpříjemnit centrum pro návštěvníky a obyvatele, sdružení Patriot neuznává a i když by na celém náměstí ubylo jen 35 míst, trvá na zastavení dalších plánů v tomto směru. Podíváme-li se na problém obecně, je jasné, že vychází z doby, ve které žijeme. Stačí si prohlédnout fotografie z minulého století, kdy na Smetanově náměstí najdeme jen pár aut a přesto obchody normálně fungovaly. Dnes zde stojí auto vedle auta a možnost zaparkovat až před obchodem se stává málem normou. Obchodníci i nakupující to tak chtějí, naproti tomu turisté si v dotaznících opakovaně stěžují právě na zahlcení centra Litomyšle automobily.
Doporučujeme