Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Za císaře pána a jeho rodinu v muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
24. 09. 2008
V sobotu 13. a neděli 14. září se opět konaly Dny otevřených dveří památek v Litomyšli. Akci každoročně pořádá město ve spolupráci se správci jednotlivých památkových objektů a za snížené vstupné nebo dokonce zdarma se zájemci dostanou i na méně obvyklá místa. Regionální muzeum má o víkendech otevřeno běžně, letos ke dnům otevřených dveřím památek otevřelo novou výstavu s názvem Za císaře pána a jeho rodinu. Svět a Litomyšl ve válce 1914-1918.  Výstava vznikla k 90. výročí vzniku Československé republiky a přibližuje dění, které tehdy hýbalo celou habsburskou monarchií.

Mezi kuriozity jistě patří sbírka Quido Šimka, který psal a maloval válečnou kroniku a díky ní má muzeum na 900 obrázků z tohoto období. Quido Šimek sbíral také všelijaké památky na válku a tak se na výstavě objeví třeba suchary americké nebo německé armády. Mezi další kuriozity patří jistě střepy ze zvonů, které byli rekvírovány během války. Výstava se nezabývá jen globální tématikou. Kromě exponátů, které ukazují dění na frontách, je zde i řada věcí ze zázemí. Již zmíněné obrázky Quidona Šimka, dobové fotografie z Litomyšle, peníze, tiskoviny nebo plakáty, a vyhlášky, které byly vyvěšovány po městě. Samotná instalace výstavy trvala zhruba 14 dní a bude ke zhlédnutí až do 16. listopadu. Regionální muzeum v Litomyšli k výstavě připravilo také bohatý doprovodný program. Začátkem října zde například proběhne přednáška Mgr. Konečného z okresního archivu o Vysokomýtských plucích. Na začátku listopadu zase následuje přednáška Dr. Junka z národního muzea v Praze o vztahu Čechů a Slováků během války i v době převratu.
Doporučujeme