Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

VRCHLABÍ – Malíř František Tůma

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
19. 09. 2008
Inspirací k malbě obrazů mu je především krajina z Podkrkonoší a Krkonoše. Tyto obrazy však nemaluje konkrétně, ale věnuje se spíše expresivním tahům. Krkonoše vnímá jako symbol síly.

Dále se v jeho tvorbě objevují běžné denní situace, lidé, zvířata nebo například ztracený telefon. Inspiraci našel ji i ve své dřívější práci a svém koníčku, kterým je letectví. Jak říká sám autor obrazů František Tůma, velkou inspirací pro něj byly pohledy z letadla. K malbě používá akryláty a pastely. Zvláštností je několik jeho obrazů, které jsou namalovány na papír, určený k výrobě pivních tácků. Mezi nejznámějšími osobnostmi, které si od Františka Tůmy zakoupili obraz, byl i sochař Vladimír Preclík. František Tůma vystavuje svá díla v mnoha našich galériích, také ale vystavoval v Paříži, a jeho obrazy poznaly i gelérie v Polsku a Německu. Velká sbírka je vystavena i ve vrchlabské společnosti HAVEX AUTO. Rozhodně doporučujeme milovníkům expresionismu výstavu obrazů Františka Tůmy, která bude zahájena vernisáží 21. října 2008 v galerii KD Mělník. Už tradičně zde zahraje Radim Hladík.

Redaktor: Martina Chudobová, kamera: Luděk Vondrouš, Vladislav Šín, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme