Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (712 hl.)
 
1x za týden (285 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (320 hl.)
 
1x za měsíc (304 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (326 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1947
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

VRCHLABÍ – Malíř František Tůma

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
19. 09. 2008
Inspirací k malbě obrazů mu je především krajina z Podkrkonoší a Krkonoše. Tyto obrazy však nemaluje konkrétně, ale věnuje se spíše expresivním tahům. Krkonoše vnímá jako symbol síly.

Dále se v jeho tvorbě objevují běžné denní situace, lidé, zvířata nebo například ztracený telefon. Inspiraci našel ji i ve své dřívější práci a svém koníčku, kterým je letectví. Jak říká sám autor obrazů František Tůma, velkou inspirací pro něj byly pohledy z letadla. K malbě používá akryláty a pastely. Zvláštností je několik jeho obrazů, které jsou namalovány na papír, určený k výrobě pivních tácků. Mezi nejznámějšími osobnostmi, které si od Františka Tůmy zakoupili obraz, byl i sochař Vladimír Preclík. František Tůma vystavuje svá díla v mnoha našich galériích, také ale vystavoval v Paříži, a jeho obrazy poznaly i gelérie v Polsku a Německu. Velká sbírka je vystavena i ve vrchlabské společnosti HAVEX AUTO. Rozhodně doporučujeme milovníkům expresionismu výstavu obrazů Františka Tůmy, která bude zahájena vernisáží 21. října 2008 v galerii KD Mělník. Už tradičně zde zahraje Radim Hladík.

Redaktor: Martina Chudobová, kamera: Luděk Vondrouš, Vladislav Šín, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme