Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Současnost a perspektiva sociální péče ve společnosti 21. století

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 09. 2008
Ve čtvrtek 11. a pátek 12. září proběhl v Evropském školicím centru v Litomyšli druhý ročník semináře Současnost a perspektiva sociální péče ve společnosti 21. století. Původní myšlenka vznikla na jaře roku 2006, kdy vedení města navštívilo partnerské město Nordenweld v Holandsku aby se zde hledala témata další spolupráce. Za účasti odborníků z Holandska, Slovenska ale i Rakouska proběhl minulý rok první mezinárodní seminář s touto tématikou a setkal se se slušným ohlasem. Při následném průzkumu se zjistilo, že témata přednášek byla  vybrána dobře a posluchači sami si vyžádali letošní pokračování.

I letos účastníky z předtočeného záznamu podpořil profesor Tomáš Halík. Přesto, že hlavní slovo v přednáškách patřilo opět odborníkům, pokračovala na semináři snaha vnést sem také rovinu duchovní a filosofickou. Mimo to se potvrdil předpoklad, že přínosné je už samo setkání účastníků z praxe, kteří se jinak v rámci běžné práce nedostanou do styku. Důležitá je i přítomnost úředníků z ministerstva nebo zástupce kraje. Loňský seminář se konal v době, kdy byl schválen nový zákon o sociálních službách. Ten zásadně změnil systém v poskytování služeb. Místostarosta Janeček se dále domnívá, že v Litomyšlském správním obvodu jsou sociální služby na velmi slušné úrovni. Problémem současné doby je nedostatek míst v místním domově důchodců. Proto město připravuje projektovou dokumentaci na novou výstavbu, ve spolupráci s nemocnicí a Pardubickým krajem.
Doporučujeme