Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - 8. tisková konference

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 09. 2008
Měsíc září slibuje v Litomyšli mnoho novinek a kulturních akcí. Jedním z důkazů se stala i pravidelná tisková konference města, ve středu 3. září.

Zahájení patřilo tradičně starostovi. Michal Kortyš řekl, že Litomyšl získala důležité finance, přes milion korun  na pořízení územně analytických podkladů. Druhý tématem starosty bylo zřízení klidové zóny kolem pomníku Bedřicha Smetany na Smetanově náměstí. Poslední informace z rady města napovídají, že by na náměstí mohly vzniknout dvě klidové zóny,  jedna u Smetanovy sochy a jedna u Morového sloupu. I. Místostarosta Litomyšle, Jan Janeček, informoval o blížícím se semináři Současnost a perspektiva sociální péče ve společnosti 21 století. Na programu semináře 11. a 12. září je řada zajímavých přednášek s účastí celé řady významných vysokoškolských vyučujících, psychologů a také lidí z praxe. Na zářijové tiskové konferenci města se objevilo i téma sportovní. Blíží se totiž další Mezistátní utkání v atletice mužů a žen do 22 let. Tato sportovní akce se uskuteční 20. září na Městském stadionu Černá hora. O chystaném benefičním koncertu pro LDN se novináři dozvěděli z úst ředitele Litomyšlské nemocnice Libora Vylíčila. Ten nejdříve informoval o 100 tisícovém daru nemocnici od firmy Sodexho pass, za které budou pro LDN nakoupeny polohovací postele. Byl to nápad bývalého starosty a nyní krajského radního, Miroslava Brýdla, který navrhl uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na dokompletování pokoje na LDN. Koncert se uskuteční 3. října. Velký projekt Skautského volnočasového centra, na kterém se podílí i Farní charita Litomyšl, představila Šárka Dočkalová. Až dosud mají skauti zapůjčené klubovny v Ropkově ulici, v objektu města, nyní usilují o vlastní. V novém skautském centru by byly 4 místnosti pro činnost skautských oddílů, knihovna se zaměřením na volnočasové aktivity s prostorem na archivaci kronik a jiných dokumentů. Společenská místnost pro besídky či přednášky, malá kuchyň a dílna. V plánu je také lezecká stěna. Středisko má fungovat i jako nízkoprahové centrum zřizované Farní charitou Litomyšl. Od pátku 26. do neděle 28. září se uskuteční, letos už 70. ročník, Memoriálu Karla Podhajského. Na tomto tradičním setkání se sejdou myslivečtí kynologové a milovníci ohařů. Návštěvníci se mohou těšit na nejlepší psy, kteří plní nejrůznější disciplíny v lese, na poli i ve vodě. Jedním ze závěrečných bodů zářijové tiskové konference města Litomyšl se stala pozvánka na blížící se Mladou Smetanovu Litomyšl. Význačným hostem festivalu bude zakladatel české etnomuzikologie, skladatel Vlastislav Matoušek a pravděpodobně vrcholným bodem programu se stane uvedení jedinečné skladby Jiřího Pavlici, Oratorium smíru, v podání Komorní filharmonie Pardubice a Kuhnova pěveckého sboru. Mladá Smetanova Litomyšl proběhne od čtvrtka 18. do neděle 21. září.
Doporučujeme