Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (587 hl.)
 
1x za týden (192 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (211 hl.)
 
1x za měsíc (199 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (229 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1418
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Setkání vojáků z r.1968 na Pohodlí

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
03. 09. 2008
V sobotu 23. srpna se v Pohodlí u Litomyšle setkali bývalí vojáci základní služby. V ten den uběhlo přesně 40 let od obsazení vysílače v Pohodlí vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Na vysílači v Pohodlí totiž civilní zaměstnanci provedli něco neslýchaného: Začali vysílat signál Rádia Svobodná Evropa, který dříve rušili a naopak rušit stanici Vltava, ovládanou už okupanty. V té pohnuté době sdělovací prostředky sehrávaly důležitou roli a proto byl rozkaz pro polské jednotky v Pohodlí jasný. Zajistit opětovně rušení Svobodné Evropy a řádné vysílání Vltavy. Jasný byl ale také vojenský rozkaz pro českou ostrahu vysílače. Napadení Polskými jednotkami bylo v jasném rozporu z úkolem strážných na stanovištích a normálně by pravděpodobně došlo k tragédii. Okupanti vydali ultimátum: Přestat vysílat, jinak dojde k likvidaci celého vysílače. Nezbývalo než uposlechnout. Pro zaměstnance to ovšem byl zastírací manévr. Povedlo se jim neodstavit vysílací zařízení úplně a za krátko opětovně došlo k vysílání z mobilních prostředků. S vývojem dalších událostí v Československu ovšem i to za čas utichlo.
Doporučujeme