Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Den otevřených dveří na LDN

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
01. 09. 2008
V neděli 10. a v pondělí 11. srpna proběhl den otevřených dveří na léčebně dlouhodobě nemocných v Litomyšli. Ta se nachází v zámecké ulici ve vile, které se říká Na Kláře.

Léčebna je určena pro pacienty, které zde přijímají buď z akutních lůžek nebo z domu, na doporučení obvodního lékaře. Z akutních lůžek je to po domluvě s lékařem ošetřujícím. Pacient se sem dostává v momentě, kdy nevyžaduje akutní 24 hodinovou péči, ale spíše péči ošetřovatelskou a rehabilitační. Jak již bylo řečeno, dostávají se na oddělení také pacienti, kteří potřebují rehabilitační péči. Na LDN to klade další nároky na vybaveni pomůckami, ale hlavně na personální obsazení příslušnými specialisty. Zajímavým a jistě ojedinělým zpestřením se pro pacienty stává akce, které jsme byli svědky v pondělí. Několikrát do roka personál doslova vyveze pacienty na zahradu léčebny a koná se zde kolektivní opékání buřtů. Ředitel litomyšlské nemocnice, si je vědom, že budova LDN chátrá a díky svému stáří by potřebovala rekonstrukci. Navíc takto od nemocnice vzdálené oddělení přináší také zvýšené provozní náklady. Čistě provozní náklady léčebny dlouhodobě nemocných jsou hrazeny z plateb od zdravotních pojišťoven. Co se týká, nákupu přístrojů, lůžek a podobně, tam už je léčebna až na konci pořadí. Nemocnice prioritně investovala spíše do akutních lůžkových oddělení. O to cennější je tedy případná přízeň sponzorů.
Doporučujeme