Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Den otevřených dveří na LDN

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
01. 09. 2008
V neděli 10. a v pondělí 11. srpna proběhl den otevřených dveří na léčebně dlouhodobě nemocných v Litomyšli. Ta se nachází v zámecké ulici ve vile, které se říká Na Kláře.

Léčebna je určena pro pacienty, které zde přijímají buď z akutních lůžek nebo z domu, na doporučení obvodního lékaře. Z akutních lůžek je to po domluvě s lékařem ošetřujícím. Pacient se sem dostává v momentě, kdy nevyžaduje akutní 24 hodinovou péči, ale spíše péči ošetřovatelskou a rehabilitační. Jak již bylo řečeno, dostávají se na oddělení také pacienti, kteří potřebují rehabilitační péči. Na LDN to klade další nároky na vybaveni pomůckami, ale hlavně na personální obsazení příslušnými specialisty. Zajímavým a jistě ojedinělým zpestřením se pro pacienty stává akce, které jsme byli svědky v pondělí. Několikrát do roka personál doslova vyveze pacienty na zahradu léčebny a koná se zde kolektivní opékání buřtů. Ředitel litomyšlské nemocnice, si je vědom, že budova LDN chátrá a díky svému stáří by potřebovala rekonstrukci. Navíc takto od nemocnice vzdálené oddělení přináší také zvýšené provozní náklady. Čistě provozní náklady léčebny dlouhodobě nemocných jsou hrazeny z plateb od zdravotních pojišťoven. Co se týká, nákupu přístrojů, lůžek a podobně, tam už je léčebna až na konci pořadí. Nemocnice prioritně investovala spíše do akutních lůžkových oddělení. O to cennější je tedy případná přízeň sponzorů.
Doporučujeme