Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Projekt na zvýšení bezpečnosti dopravy

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
01. 09. 2008
V Litomyšli vznikl projekt, který má vést ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve městě. Uvědomují si zde, že přechody pro chodce, hlavně přes silnici I/35, nejsou zcela bezpečné a v noci zřetelné. Projekt řeší jejich nasvětlení. Asi nejhorší přechod pod Sokolovnou už byl realizován dříve, nyní budou následovat další.

Nejrizikovějším úsekem v rámci celého města je právě průtah hlavní silnice a vzhledem k frekvenci dopravy je bezpečný přechod této komunikace čím dál obtížnější. Další součástí tohoto projektu bude doplnění přechodu pro chodce u budovy gymnázia systémem stejným jako je u 2ZŠ. Jedná se o opticky působící prvky před samotnou zebrou. Na odboru dopravy vědí, že vymáhání dodržování tohoto zákazu nebude vůbec jednoduché, na druhou stranu, pokud se to podaří,  zlepšila by se přehlednost křižovatek jak pro řidiče, tak pro chodce na přechodech. Město se přesto poměry v této lokalitě zabývalo a zkušenosti potvrzují, že když se vozidlo blíží k ukazateli, většinou opravdu sníží rychlost na požadovanou. Tedy, že měřič skutečně na řidiče funguje. Kvůli budování středových ostrůvků, které umožňují kratší přecházení komunikace uprostřed jizdních pruhů, by se město chtělo ucházet příští rok o další dotační peníze a dále tak přispět ke zvýšení bezpečnosti občanů.
Doporučujeme