Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - 13. ročník Mezinárodních smyčcových (dříve houslových) kurzů

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
29. 08. 2008
Od 27. července do 17 srpna probíhal v Litomyšli již 13 ročník Mezinárodních houslových kurzů. Těch se účastní vybraní studenti uměleckých škol a na třítýdenním setkání v individuálních hodinách pod dohledem zkušených profesorů společně studují nový repertoár. Součástí kurzů jsou i koncerty na kterých se mohou studenti prezentovat.

Kurzy vede vynikající evropský pedagog houslové hry prof. Milan Vítek. Letos, s rozšířením z houslových kurzů na smyčcové, se rozšířil i počet vyučujících. Violu učí Tim Frederiksen, což je profesor Královské hudební akademie z Kodaně, violoncello pedagogicky vede Amir Eldan, mladý profesor ze Spojených států amerických.
Účastníky kurzů v Litomyšli si ze zájemců vybírají sami profesoři. Například prof. Milan Vítek dostává vždy na začátku roku okolo 80-100 nahrávek z celého světa, a on si podle nich musí vybrat ty pravé studenty. Koncert 9. srpna v sále zámku Litomyšl byl ovšem trošku jiný než ostatní. Nálada byla slavnostnější oslavou narozenin profesora Vítka a byli na ni pozváni všichni lidé, kteří kdysi stáli u zrodu kurzů.

Doporučujeme