Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - 13. ročník Mezinárodních smyčcových (dříve houslových) kurzů

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
29. 08. 2008
Od 27. července do 17 srpna probíhal v Litomyšli již 13 ročník Mezinárodních houslových kurzů. Těch se účastní vybraní studenti uměleckých škol a na třítýdenním setkání v individuálních hodinách pod dohledem zkušených profesorů společně studují nový repertoár. Součástí kurzů jsou i koncerty na kterých se mohou studenti prezentovat.

Kurzy vede vynikající evropský pedagog houslové hry prof. Milan Vítek. Letos, s rozšířením z houslových kurzů na smyčcové, se rozšířil i počet vyučujících. Violu učí Tim Frederiksen, což je profesor Královské hudební akademie z Kodaně, violoncello pedagogicky vede Amir Eldan, mladý profesor ze Spojených států amerických.
Účastníky kurzů v Litomyšli si ze zájemců vybírají sami profesoři. Například prof. Milan Vítek dostává vždy na začátku roku okolo 80-100 nahrávek z celého světa, a on si podle nich musí vybrat ty pravé studenty. Koncert 9. srpna v sále zámku Litomyšl byl ovšem trošku jiný než ostatní. Nálada byla slavnostnější oslavou narozenin profesora Vítka a byli na ni pozváni všichni lidé, kteří kdysi stáli u zrodu kurzů.

Doporučujeme