Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Unikátní koncert na zvonohru

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 08. 2008
Neobvyklý, doslova neslýchaný zážitek si odnášeli návštěvníci z Klášterních zahrad v Litomyšli 29. června. Koncertoval zde jeden z nejlepších světových hráčů na zvonohru, pan Boudewijn Zward z Holandska. 

První a nejdůležitější věcí při hře na podobný nástroj, jsou úpravy samotných skladeb. Protože originální partitury se na zvonohru nedají hrát důsledně do všech detailů. Úpravy musí zohledňovat jednak akustické vlastnosti zvonů a jednak možnosti nástroje po stránce mechanické. Jak Pan Zwart uvedl, tyto úpravy si většinou dělá každý hráč sám. Jak dále řekl Radomil Kašpar, dokonce se vážně přemýšlí o umístění menšího nástroje v rámci rekonstrukce piaristického kostela. Do jedné z věží by se vešla a Litomyšl by měla dokonce šanci pořádat zde v tomto hudebním oboru festivaly, a zachytit tím trend přicházející ze západní Evropy.
Doporučujeme