Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Gala opera

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 08. 2008
V sobotu 5. července se 50. ročník mezinárodního operního festivalu Smatanova Litomyšl dostal do svého finále. Slavnostní závěrečný koncert Gala opera s podtitulem Sólo pro dámy, přivedl na pódium druhého zámeckého nádvoří hned tři zpěvačky, v programu složeném z operních ariíí a duetů pro soprán a mezzosoprán.


Galakoncert byl věnován zejména 150. výročí narození Giacoma Pucciniho, ale v programu se objevily také árie z oper W. A. Mozarta a Jackques Offenbacha nebo část z Carmen George Bizeta. Instrumentální doprovod svěřila dramaturgie  Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně pod taktovkou německého dirigenta Fabrizia Ventury. Tři mladé zpěvačky se staly těmi nejzářivějšími ozdobami galakoncertu. Obsazení odpovídalo požadavku dokonalé charakterizace postav a vyplynulo z odlišných hlasových dispozic i barev hlasu. V červeném zpívala německá sopranistka Eleonore Marguere. Rakouská sopranistka arménského původu Arpiné Rahdjian vystoupila v bledě modrých šatech a ukrajinská mezzosopranistka Zoryana Kushpler si pro tento slavnostní večer oblékla tmavě modrou.
Doporučujeme