Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Gala opera

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 08. 2008
V sobotu 5. července se 50. ročník mezinárodního operního festivalu Smatanova Litomyšl dostal do svého finále. Slavnostní závěrečný koncert Gala opera s podtitulem Sólo pro dámy, přivedl na pódium druhého zámeckého nádvoří hned tři zpěvačky, v programu složeném z operních ariíí a duetů pro soprán a mezzosoprán.


Galakoncert byl věnován zejména 150. výročí narození Giacoma Pucciniho, ale v programu se objevily také árie z oper W. A. Mozarta a Jackques Offenbacha nebo část z Carmen George Bizeta. Instrumentální doprovod svěřila dramaturgie  Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně pod taktovkou německého dirigenta Fabrizia Ventury. Tři mladé zpěvačky se staly těmi nejzářivějšími ozdobami galakoncertu. Obsazení odpovídalo požadavku dokonalé charakterizace postav a vyplynulo z odlišných hlasových dispozic i barev hlasu. V červeném zpívala německá sopranistka Eleonore Marguere. Rakouská sopranistka arménského původu Arpiné Rahdjian vystoupila v bledě modrých šatech a ukrajinská mezzosopranistka Zoryana Kushpler si pro tento slavnostní večer oblékla tmavě modrou.
Doporučujeme