Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Romeo a Julie

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 08. 2008
Jediným baletním představením 50. ročníku Smetanovy Litomyšle bylo dílo Romeo a Julie  Sergeje Prokofjeva. Prokofjev, společně s Leonidem Lavrovskijem a Sergejem Radlovem napsal libreto podle stejnojmenné tragédie Williama Shakespeara v roce 1936. O 2 roky později bylo dílo, označované jako balet baletů 20. století premiérově uvedeno v národním divadle v Brně.

Letos, 70 let po premiéře dostali návštěvníci festivalu možnost vychutnat si jeden z nejpopulárnějších světových baletů taktéž v podání baletního souboru brněnského národního divadla, a to v choreografii Zdeňka Prokeše z roku 1996. Protože balety  zdaleka nepatří k pilířům festivalu, bylo to teprve podruhé, kdy se Shakesperova tragédie objevila na program. Poprvé to bylo na 27. ročníku, v roce 1985. Na bezchybné provedení 69. reprízy dohlížel sám autor nejnovější choreografie, režisér Zdeněk Prokeš, který sice nyní působí v Národním divadle v Praze, ale tento brněnský soubor vedl úctyhodných čtrnáct let. Do role Romea obsadil Michala Štípu, Julii ztvárnila Jana Přibylová. Orchestr Janáčkovy opery národního divadla v Brně dirigoval Jan Zbavitel.
Doporučujeme