Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Romeo a Julie

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 08. 2008
Jediným baletním představením 50. ročníku Smetanovy Litomyšle bylo dílo Romeo a Julie  Sergeje Prokofjeva. Prokofjev, společně s Leonidem Lavrovskijem a Sergejem Radlovem napsal libreto podle stejnojmenné tragédie Williama Shakespeara v roce 1936. O 2 roky později bylo dílo, označované jako balet baletů 20. století premiérově uvedeno v národním divadle v Brně.

Letos, 70 let po premiéře dostali návštěvníci festivalu možnost vychutnat si jeden z nejpopulárnějších světových baletů taktéž v podání baletního souboru brněnského národního divadla, a to v choreografii Zdeňka Prokeše z roku 1996. Protože balety  zdaleka nepatří k pilířům festivalu, bylo to teprve podruhé, kdy se Shakesperova tragédie objevila na program. Poprvé to bylo na 27. ročníku, v roce 1985. Na bezchybné provedení 69. reprízy dohlížel sám autor nejnovější choreografie, režisér Zdeněk Prokeš, který sice nyní působí v Národním divadle v Praze, ale tento brněnský soubor vedl úctyhodných čtrnáct let. Do role Romea obsadil Michala Štípu, Julii ztvárnila Jana Přibylová. Orchestr Janáčkovy opery národního divadla v Brně dirigoval Jan Zbavitel.
Doporučujeme