Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Skautky na táboře - tradice pokračuje

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
19. 08. 2008
Jedním ze způsobů, jak lze trávit čas letních prázdnin, může být třeba pobyt na táboře. My jsme na konci července s kamerou vyrazili mezi Zderaz a Polanku, kde právě končil tábor devátého dívčího oddílu litomyšlských skautek. Byl to jeden z celkových čtyř táborů, které pořádá středisko Liliový kruh v letošním roce.


Jak říkají jejich vedoucí, skautské tábory se od mnohých jiných liší například tím, že na ně jezdí děti, které se znají a již vědí, kam jdou. A stejně tak vedoucí, kteří chystají tábor, vědí co od dětí mohou čekat, co je baví a program je chystán takříkajíc dětem na míru. Pro své letní tábory se skauti snaží nacházet stále nová místa a poznat vždy nový kus světa. Toto místo dívčí oddíl převzal od jiných skautů, kteří tábor postavili, litomyšlské dívky ho zase musí sbourat a všechno uklidit. Ovšem středisko skautů v Litomyšli má jinak svojí stálou základnu. Je to středisko na Posekanci, blízko Budislavi. Prostornou chalupu koupili v roce 1995. Vynikající zázemí vzniklo přestavbou dřívější hájenky. Hájenka slouží litomyšlským skautům po celý rok, ale je také pronajímána různým zájemcům a to nejen skautům. V době natáčení pobýval na Posekanci 5. dívčí oddíl z Náchoda. Připomeňme si, že skautské středisko v Litomyšli je jedno z největších na okrese, má přes 150 členů. V létě pořádají 4 skautské tábory stálé a navíc 1 tábor putovní. Jako by to nestačilo, posílají ještě delegaci na tábor do Anglie.
Doporučujeme