Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Slavná mše svatá

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
19. 08. 2008
22. června se uskutečnila v Piaristickém chrámu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli tradiční děkovná bohoslužba. V posledních letech se tato mše stává stálou součástí festivalového dění. Letos vystoupil Kűhnuv smíšený sbor a Komorní filharmonie Pardubice. Návštěvníci se tak mohli zaposlouchat do vybraných chrámových kantát Johanna Sebastiana Bacha.

Součástí mše bylo čtení z listu svatého apoštola Pavla Římanům, kterého se ujal hejtman pardubického kraje Roman Línek nebo čtení z knihy proroka Jeremiáše, v podání uměleckého ředitele Smetanovy Litomyšle Vojtěcha Střítezského. Hlavním celebratem Slavné mše svaté byl prof. Tomáš Halík. V úvodním slově ocenil, že ona velkolepá prostora Piaristického chrámu je opět po mnoha letech využívána. Jeho řeč se zabývala smyslem lidkého bytí a nezastupitelným místem člověka v konceptu stvoření. Dále se řeč Tomáše Halíka zabývala lidskou tvořivostí. Jak řekl, i v oblasti různých povolání můžeme být tvůrčí. Mít nové nápady, nové intuice, hledat nové dobré cesty a tím naplňovat svoje určení. 
Doporučujeme