Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Varhanní matiné

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
08. 08. 2008
21. června se zcela zaplněným Kapitulním chrámem Povýšení sv. Kříže v Litomyšli naplno rozezněl brilantní zvuk zdejších restaurovaných varhan. V rámci festivalu se zde odehrálo Varhanní matiné v podání Aleše Bárty.

Na úvod programu byla zařazena díla od Charles-Marie Widora nebo Léon Boellmanna. Tento varhanní skladatel byl považován za jednu z velkých nadějí žánru, zemřel však ve věku pouhých 35 let. V Litomyšli se hrála asi jeho nejslavnější kompozice - čtyřdílná Gotická suita, op 25. Aleš Bárta již zkušenosti s hraním v tomto kostele v Litomyšli má. Ještě před tím, než byly zrekonstruovány a dalšími rejstříky doplněny tyto varhany, zde koncertoval dokonce na digitální nástroj. Potom zde před čtyřmi lety při festivalu hrál skladby Petra Ebena. Závěrečným vyvrcholením letošního programu byla česká premiéra Dvořákovy Novosvětské symfonie, kterou Aleš Bárta osobně upravil pro varhany.
Doporučujeme