Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Varhanní matiné

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
08. 08. 2008
21. června se zcela zaplněným Kapitulním chrámem Povýšení sv. Kříže v Litomyšli naplno rozezněl brilantní zvuk zdejších restaurovaných varhan. V rámci festivalu se zde odehrálo Varhanní matiné v podání Aleše Bárty.

Na úvod programu byla zařazena díla od Charles-Marie Widora nebo Léon Boellmanna. Tento varhanní skladatel byl považován za jednu z velkých nadějí žánru, zemřel však ve věku pouhých 35 let. V Litomyšli se hrála asi jeho nejslavnější kompozice - čtyřdílná Gotická suita, op 25. Aleš Bárta již zkušenosti s hraním v tomto kostele v Litomyšli má. Ještě před tím, než byly zrekonstruovány a dalšími rejstříky doplněny tyto varhany, zde koncertoval dokonce na digitální nástroj. Potom zde před čtyřmi lety při festivalu hrál skladby Petra Ebena. Závěrečným vyvrcholením letošního programu byla česká premiéra Dvořákovy Novosvětské symfonie, kterou Aleš Bárta osobně upravil pro varhany.
Doporučujeme