Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Dokončuje se autobusové nádraží

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
08. 08. 2008
15. července proběhla tzv. legalizace stavby obchodního centra na Bělidlech, neboli uvedení do používání dlouho očekávané stavby na autobusovém nádraží. Objekt v návaznosti na nákupní středisko Billa doplňuje prostor pro dosud chybějící služby. Jak nám řekl ředitel 1. litomyšlské stavební společnosti Vladimír Ostatek, plní se tak společný původní plán soukromého investora a města. Tedy vybudovat zde obchodní část, která přínese vyšší komfort pro návštěvníky autobusového nádraží.

Ve spodní části budou i 3 nová sociální zařízení, která budou, dáli se to tak říci, dámská, pánská a veřejná. První dvě budou sloužit hlavně zákazníkům stravovacích provozů dole a budou vybavena specifickým vstupním systémem. Třetí wc by mělo byt otevřené stále. Investor tím reaguje na přání města a upozornění občanů. V objektu výpravní budovy autobusového přepravce sice sociální zařízení jsou, avšak s ohledem na frekvenci návštěvníků se uzavírají. Systém tedy nerespektuje v podstatě 24hodinový provoz, který je v těchto zařízeních třeba. Předpis totiž říká, jak má vypadat sociální zařízení pro pracovníky a jak pro zákazníky. Navíc v tomto objektu jsou provozy potravinářské, kde potravináři musí mít svoje zázemí, ale také  provozy nepotravinářské, kde je už možné toto zařízení pro zákazníky i pro pracovníky sloučit  V horním patře budou navazovat spíše služby typu kadeřnictví nebo cestovní kancelář. Přesná skladba je dosud v jednání, jasno by mělo být nejdéle během dvou měsíců. Zbývá už jen informace, kdy by se měla nová budova otevřít. První představa, že otevřou všichni provozovatelé najednou se nezdařila, ale někteří jsou již připraveni a tak se provozy rozběhnou postupně. To znamená, že začátkem srpna dojde například k otevření stravovací části dole a prodejny květin nahoře. Ostatní služby a prodejny budou postupně následovat.
Doporučujeme