Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Regionova i do Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 08. 2008
V polovině června byla provedena druhá změna vlakového jízdního řádu ČD pro rok 2008. Pro cestující na trati do Litomyšle to tentokrát neznamenalo jen změny v časech odjezdů a příjezdů, ale také novinku v podobě nového moderního vlaku. Regionovy.


Regionova je vůz, který vznikl celkovou rekonstrukcí starších vlakových souprav. Cena modernizovaného vozidla je okolo 22 milionu korun, zatímco zcela nové soupravy by stály České dráhy okolo 75 – 80 milionu korun. Z původních vozů zůstal pouze podvozek a základní konstrukce. O nasazení Regionovy rozhodla především dohoda s Pardubickým krajem. Svou roli zde hraje i fakt, že mezi cestujícími je stále značná poptávka po dopravě mezi Chocní a Vysokým Mýtem. Dá se řící, že odpovídající zájem je i o přepravu dále do Litomyšle.  Jak pravidelně připomíná vedení Českých drah, regionální doprava je dlouhodobě podfinancovaná. Jak dopravce, tak objednatel, který rozdíly doplácí, tedy Pardubický kraj, hledají řešení, jak snížit náklady. Dráhy alespoň zlepšují oběh vozidel, aby při zachování rozsahu spojů stačil  menší počet souprav a méně personálu. Právě provedená změna vlakového jízdního řádu přináší novinky v pravidelných příjezdech a odjezdech. České dráhy proto doporučují cestujícím si časy ještě před nástupem ověřit. 
Doporučujeme