Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (874 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2564
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Regionova i do Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 08. 2008
V polovině června byla provedena druhá změna vlakového jízdního řádu ČD pro rok 2008. Pro cestující na trati do Litomyšle to tentokrát neznamenalo jen změny v časech odjezdů a příjezdů, ale také novinku v podobě nového moderního vlaku. Regionovy.


Regionova je vůz, který vznikl celkovou rekonstrukcí starších vlakových souprav. Cena modernizovaného vozidla je okolo 22 milionu korun, zatímco zcela nové soupravy by stály České dráhy okolo 75 – 80 milionu korun. Z původních vozů zůstal pouze podvozek a základní konstrukce. O nasazení Regionovy rozhodla především dohoda s Pardubickým krajem. Svou roli zde hraje i fakt, že mezi cestujícími je stále značná poptávka po dopravě mezi Chocní a Vysokým Mýtem. Dá se řící, že odpovídající zájem je i o přepravu dále do Litomyšle.  Jak pravidelně připomíná vedení Českých drah, regionální doprava je dlouhodobě podfinancovaná. Jak dopravce, tak objednatel, který rozdíly doplácí, tedy Pardubický kraj, hledají řešení, jak snížit náklady. Dráhy alespoň zlepšují oběh vozidel, aby při zachování rozsahu spojů stačil  menší počet souprav a méně personálu. Právě provedená změna vlakového jízdního řádu přináší novinky v pravidelných příjezdech a odjezdech. České dráhy proto doporučují cestujícím si časy ještě před nástupem ověřit. 
Doporučujeme