Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Klauzurní práce budoucích restaurátorů na výstavě

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 08. 2008
Až do konce června byly v bývalé Piaristické koleji v Litomyšli vystaveny klauzurní práce studentů fakulty restaurování za uplynulý akademický rok. Výtvarná příprava je jednou ze základních prvků výchovy studentů. Má vytvářet předpoklady pro to, aby veškeré restaurátorské zásahy byly prováděny s odpovídajícím citem a výtvarnou kulturou.

Vystavené práce jsou dílem studentů prvního a druhého ročníku. Podobná výstava probíhá na konci každého semestru. Klauzurní práce znamená, že je zadán přesný úkol a čas, ve kterém má být dílo dokončeno. Výsledek je klasifikován. Ve dnech zahájení výstavy to bylo právě 15 let, co Nadace Paseka obdržela od ministerstva školství ČR schválení a povolení založit v Litomyšli restaurátorskou školu. Vše začalo těsně po revoluci, když nakladatel Ladislav Horáček koupil domek vyzdobený Váchalovými malbami. Dům i malby byly v zoufalém stavu a ve skupině restaurátorů, kteří se kvůli opravám dali dohromady vznikla myšlenka, vychovávat ve městě mladé restaurátory.  
Doporučujeme