Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE – Záchrana Dřevěnky

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
06. 08. 2008
5. srpna se na úpické Dřevěnce projednával postup rekonstrukčních prací této 450 let staré budovy. Jednání se zúčastnili zástupci MěÚ Trutnov, Národního památkového ústavu, představitelé města Úpice, zástupce dodavatelské firmy, architekt ing. Petr Dostál, statik ing. Starý a za občanské sdružení Chalupění Pavel Melichar.

Do roku 1990 budova sloužila jako úpická hospoda. Od roku 2000 do roku 2007 byla Dřevěnka uzavřena. Dnes se zde nachází muzeum, čajovna s kafírnou a expozice. Dřevěnka je nejstarší dochovanou roubenou památkou z neotesaných klád. Tato památka byla zařazena do dotačního Programu záchrany architektonického dědictví Ministerstva kultury. Jedná se o objekt s velkými historickými prvky, bohužel její stav je také přiměřený svému stáří. Na schůzi se projednávaly postupy práce při rekonstrukci objektu a další opravy. Dřevěnka je ve vlastnictví města Úpice, které se o tento objekt stará s velkou snahou. Pro příští rok 2009 je tedy v plánu oprava stropů a krytiny. Dále také krovu, který, jak řekl pan statik ing. Starý, je ve špatném stavu a více bude vědět až po jeho odkrytí.

Redaktor: Martina Chudobová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme