Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Škody na lesním majetku města

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
01. 08. 2008
Nedávná vichřice zasáhla nejen stromy a stavby v Litomyšli a okolních obcích, velké škody způsobila i na lesích v majetku města Litomyšl. Poškozeny jsou jak skupiny tak jednotlivé stromy.  Největší škody vznikly v katastrálních územích Strakov, Pazucha, Janov a Semanín. První odhady se pohybují okolo 8mi až 10ti tisíc kubíků na majetku města a předběžná vyčísledná škoda je asi 10 miliónů korun.


Státní správa, která jediná může zamezit vstup do lesů z důvodu bezpečnosti, dosud zákaz nevyhlásila. Odbor městských lesů přesto žádá občany, aby nechodili do míst, které jsou poškozeny zlomy a vývraty. Za posledních 50 let nikdo z pamětníků podobnou spoušť nepamatuje. Dokonce i vichřice Emma nebo Cyril, které jinde v republice způsobily nedozírné škody, zdaleka Litomyšlsko nezasáhly tak, jako ta poslední bouře 25. června. Městské lesy hospodaří celkem na 2000 hektarů lesa, katastrání území s největším poškozením zabírají asi polovinu z toho. V ostatních částech, jako například na Budislavi, u Ústí nad Orlicí nebo u České Třebové, jsou škody jen opravdu minimální.
Doporučujeme