Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zahájena stavba kruhové křižovatky

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
25. 07. 2008
Na kruhový objezd v rizikové zatáčce u hotelu Dalibor se Litomyšlané těší již roky. Studii na realizaci kruhové křižovatky má litomyšlská radnice už dlouho, o tom, že zde není dobrá dopravní situace, se ví od sedmdesátých let minulého století, když byl dost brutálním způsobem vybudován průtah městem. Už tehdy se uvažovalo o sbourání průmyslového objektu, který brání výhledu, hlavně ze směru od vlakového nádraží. Později v privatizaci získala dům firma Kubík. Na počátku léta roku 2005 se sice dohodlo, že objekt bude vykoupen a zbourán, ale k realizaci došlo až nyní, před skutečným zahájením stavby kruhové křižovatky.

Tento nepřehledný úsek se špatně klopenou zatáčkou je nejnebezpečnějším úsekem při průjezdu městem. Někteří řidiči nerespektují přikázanou rychlost a dochází zde často k nehodám. Na nebezpečnou křižovatku si stěžují i chodci, zvláště po dokončení supermarketu. Přechod bez semaforů není lehké překonat, doslova ruskou ruletou se stává pokus přejet ze směru od vlakového nádraží k hotelu Dalibor. Tomu všemu by měl být brzy konec. V Litomyšli již nějaké zkušenosti s kruhovými objezdy mají. Jeden vyřešil komplikovanou dopravu na křižovatce u nemocnice a podobný má vzniknout u Litexu zároveň s tím hlavním na silnici I./35. K předání stavby má dojít 17. července, prakticky v den, kdy má být dokončena demolice překážejícího objektu. Výstavba sama bude probíhat za provozu, což přinese určité komplikace tranzitní dopravě, omezení přinesou práce i litomyšlským řidičům.
Doporučujeme