Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Vivat Carolus Quartus

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
19. 07. 2008
Jen jediné představení Smetanovy Litomyšle roku 2008 se konalo v zámeckém divadélku. Ve středu 2. července tam zazněl koncertní Hold Otci vlasti, českému králi a římskému císaři - Karlu IV. Alfréd Strejček ho napsal s využitím citací z Moralit Karla IV a také z prací Františka Kožíka a Jindřicha Pecky. Autor pořadu se ujal také přednesu a hry na zobcovou flétnu. Hudbu složil, na kytaru hrál a zpěvem doprovázel Štěpán Rak.

Alfred Strejček uvádí, že v tomto díle se prezentují Morality a duchovní výklady Karla IV. které lidé běžně neznají. Výsledkem nemá být historizující portrét, ale naopak představení toho insirativního z jeho díla. Toho, co z odkazu českého krále může být platné i dnes, a mohlo by nám lidsky i společensky pomáhat. Podle autorů použité texty vypovídají především o neměnnosti lidské podstaty. Ta dnešní je podobná, jako třeba před 2000 i více lety. Jsou určité zákony, které je třeba respektovat. A jedním z nich je, že existuje něco nad námi. Ať už to nazýváme pánem bohem, přírodou nebo vyšší inteligencí. Něco, co řídí naše životy. A protože to ono nahoře má řád, vyzývá i nás, abychom řád přijali.
Doporučujeme