Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - The Angels

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 07. 2008
26.června odpoledne patřilo pódium Smetanova domu operní show o muzikálních andělech s ďábelskými sklony na libreto Petra Čenského. V režii Karly Štraubertové se dospělí zpěváci i malí zpěváčci z Dětské opery Praha proplétali příběhem, který nejen dětské návštěvníky zavedl do nebes i pekel.

Děj této novodobé opery začíná v nebesích, kde se zlobivý anděl Asbeel vzbouří proti disciplinované hudbě a řádu v nebi. Protest vystupňuje navštěvou v pekle, kde se hraje komerční popmusic, která se andělovi líbí. Zamiluje se zde ale navíc do pekelnice Lilit. Když chce ale po svém návratu Asbeel praktikovat pekelné písně v nebi, je spolu se třemi kamarády vyhnán na Zem. Zde založí rockovou kapelu The Angels. Před koncertem se na podiu objeví i Lilit, která se do Asbeela zamilovala. V průběhu koncertu do sálu vtrhnou delegace z nebe i pekla, které přišly chránit své zájmy. Vše vyřeší až hlas boží a Asbeel s Lilit si vyznají lásku. V melodických linkách se zajímavě propojujcí hudební postupy operní s jasnými odkazy na skladby moderní popmusic. Podle autora by mohla být síla opery Andílci v tom, že oslovuje široké spektrum publika. Spokojeny odcházely jak malé pětileté děti, jejich rodiče, i lidé, kteří mají rádi rockovou hudbu. Pokud by tedy výsledkem byla zdařilá komunikace s různorodým publikem, je i to úspěch, kterého se občas nedostává dílům moderní vážné hudby. V této muzikálové opeře je řada přímých i skrytých citátů hudby, kterou všichni dobře známe. V podtitulu se uvádí, že Andílci jsou dílo pro tři generace diváků. Zazní zde rap i klasika. Premiéra The Angels se odehrála 1.června roku 2006 v rámci festivalu Pražské jaro.
Doporučujeme