Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Peer Gynt

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 07. 2008
Do poutavého příběhu, krásného přednesu a impozantní hudby se mohli diváci ponořit v neděli 22. června na II. zámeckém nádvoří. Odehrála se zde pětiaktová dramatická báseň Peer Gynt, kterou v roce 1867 napsal norský dramatik Henrik Ibsen.

Příhěh zachycuje životní osudy světoběžníka Peera Gynta, který se po mnoha dobrodružstvích vrací jako stařec domů, aby se konečně setkal se Solveig. V příběhu se prolíná realistický život se snem, který tak Peera Gynta zavede například do říše krále trolů. V režii Petra Mančela a pod dirigentskou taktovkou Guillaume Tourniaire se v hlavních rolích představili Marika Procházková, Pavel Soukup a v hlavní roly Peera Gynta Jiří Langmajer. Dílo nebylo původně určeno k jevištnímu provozování, avšak již v roce 1874 Henrik Ibsen navrhl spojení svého dramatu s hudbou a sám oslovil Edvarda Griega.
Doporučujeme