Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´08 - Peer Gynt

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 07. 2008
Do poutavého příběhu, krásného přednesu a impozantní hudby se mohli diváci ponořit v neděli 22. června na II. zámeckém nádvoří. Odehrála se zde pětiaktová dramatická báseň Peer Gynt, kterou v roce 1867 napsal norský dramatik Henrik Ibsen.

Příhěh zachycuje životní osudy světoběžníka Peera Gynta, který se po mnoha dobrodružstvích vrací jako stařec domů, aby se konečně setkal se Solveig. V příběhu se prolíná realistický život se snem, který tak Peera Gynta zavede například do říše krále trolů. V režii Petra Mančela a pod dirigentskou taktovkou Guillaume Tourniaire se v hlavních rolích představili Marika Procházková, Pavel Soukup a v hlavní roly Peera Gynta Jiří Langmajer. Dílo nebylo původně určeno k jevištnímu provozování, avšak již v roce 1874 Henrik Ibsen navrhl spojení svého dramatu s hudbou a sám oslovil Edvarda Griega.
Doporučujeme