Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Antonín Dvořák: Requiem

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
15. 07. 2008
27. června zazněly na druhém zámeckém nádvoří tóny hudby Antonína Dvořáka na text latinské smuteční mše - Requiem. Pražský filharmonický sbor a Česká filharmonie se ponořily do díla, které je označováno jako jedno z nejkrásnějších zhudebnění liturgického textu. Taktovky se podruhé na letošní Smetanově Litomyšli uchopil Ondřej Lenárd. Sólové party zpívali Adriana Kohůtková, Dagmar Pecková, Tomáš Černý a Peter Mikuláš.

Antonín Dvořák byl člověk hluboce věřící a než přistoupil ke komponování Requiem, měl za sebou několik významných duchovních děl. Kantátu Stabat máter, drobné duchovní písně jako Ave Maria a nebo oratorium Svatá Ludmila. Na Requiem pracoval od počátku roku 1890 celých deset měsíců. Při prvním provedení v Anglii 9.10.1891 se sál Town Hall zaplnil do posledního místa a Dvořák se tehdy sám ujal i dirigování svého díla.
Doporučujeme