Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Vzpomínkový akt věnovaný panu Jaromíru Metyšovi

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 07. 2008
V neděli 22. června se před sborem Církve ČSH v Litomyšli konal vzpomínkový akt věnovaný panu Jaromíru Metyšovi. Pořadatelé chtěli zároveň tomuto muži přiznat poctu, jako spoluzakladateli festivalu Smetanova Litomyšl.

Do obecného podvědomí se dostala nepravda o zásadní úloze Zdeňka Nejedlého. Ten sice kdysi pomohl festivalu na svět svým politickým vlivem, vznik festivalu byl ale jen logickým pokračováním a završením mnohaleté práce litomyšlských milovníků hudby a zejména Jaromíra Metyše. Když v roce 1948 spolu s přáteli navštívil inscenaci opery Dvě vdovy, napadlo ho podobné představení uspořádat v Litomyšli při příležitosti oslav výročí 125 let od narození Bedřicha Smetany. S tímto nápadem se svěřil Zdeňku Nejedlému, který se pro myšlenku nadchl. Při organizování Jaromír Metyš uplatnil své bohaté zkušenosti a úspěch vedl k pokračování a dalším ročníkům. Jaromír Metyš byl místní farář Církve československé husitské a sbormistr Vlastimilu. Podílel se velkou měrou na hudebním životě v Litomyšli. Na vzpomínkovém aktu hovořil také emeritní patriarcha CČSH Josef Špeka. Je jedním z pěti duchovních, kteří se na svou pouť vydali pod vlivem setkání s panem Metyšem.
Doporučujeme