Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Úvodní koncert Smetanovy Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 07. 2008
18. června se hlediště na nádvoří státního zámku v Litomyšli zcela zaplnilo diváky při zahájení jubilejního 50. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl. Slavné výročí si vyžádalo zvláště slavnostní úvod. Dramaturgie 50. ročníku pro něj v roce 2008 zvolila operu Bedřicha Smetany, Libuše.

Po státní hymně pozdravila přítomné paní Livia Klausová. Zastoupila tak svého chotě, prezidenta České republiky Václava Klause, který nad festivalem převzal záštitu. Operu Libuše nastudoval pro festival soubor opery Národního divadla v Praze v rámci dlouhodobé spolupráce na cyklu inscenací Smetanových oper. V titulní roli vystoupila v Litomyšli, stejně jako před 10ti lety, Eva Urbanová. Bedřich Smetana psal od začátku Libuši jako slavnostní operu. Dokončil ji v roce 1872, ale až o devět let později se poprvé hrála v Národním divadle. Ta veliká slavnostní chvíle pro toto dílo a jejího skladatele ale nadešla až v roce 1883, když se po velikém požáru znovu otevíralo Národní divadlo v Praze.
Doporučujeme