Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Výstava Stvoření světa Jeana Effela

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
08. 07. 2008
Od úterý 17. června je v Galerii Kubík na litomyšlském Smetanově náměstí otevřena výstava Stvoření světa Jeana Effela. Až do 27. 7. zde budou vystaveny originály kreseb tohoto známého francouzského kreslíře a humoristy.

Jean Effel původně vystudoval umění, hudbu a filosofii. Přes přání otce se nestal obchodníkem a rozhodl se pro kariéru profesionálního umělce. Největším dílem je právě tento cyklus kreseb Stvoření světa. Postavu usměvavého Pánaboha stvořil počátkem 40. let. I další postavy, které následovaly, tedy rudý Ďábel, vousatý Adam i krásná Eva, se rodily za války. Podle kunsthistoriků se kresby staly předobrazem touženého poválečného ráje na zemi. Tyto výtvarné ikony znamenaly pro autora celosvětovou slávu. Volnou součástí vernisáže Jeana Effela v Litomyšli se tentýž den stalo i stejnojmenné divadelní představení ve Smetanově domě. Hru v režii Simony Chalupové odehrál polský divadelní soubor Teatr Arlekin. Loutkoherecké Stvoření světa podle Jeana Effela vzniklo v roce 2007. Hra je srozumitelná jak dětem, tak dospělým. I těm, kteří nerozumějí polsky.
Doporučujeme