Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Židle znovu v Klášterních zahradách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 06. 2008
6. června se do litomyšlských Klášterních zahrad po letech opět vrátil objekt z dílny Magdaleny Jetelové - židle. Poprvé zde byla umístěna v roce 2004 v rámci nultého ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle. Od té doby putuje dále po českých městech. Před její letošní instalací v Litomyšli zdobila například Liberec nebo Brno.

Autorkou židle je světově známá česká sochařka Magdalena Jetelová. V roce 1971 dokončila Akademii vý­tvarných umění v Praze. Později emigrovala do Spolkové republiky Německo. Mimo jiné právě kvůli tomu, že její díla jako obří židle nebo schodiště vedoucí odnikud nikam byla vnímána jako něco s politickým podtextem. Od roku 2004 je Jetelová profesorkou na výtvarné akademii v Mnichově. Je nositelkou řady prestižních cen a jednou z mála českých umělců, kteří se dokázali prosadit ve světovém kontextu. Monumentální, takřka tři metry vysoká židle je z jilmového dřeva. Proslavila se díky povodním z roku 2002. Tehdy stála na kamenné stěně uprostřed Vltavy před pražským Museem Kampa. Neodolala však náporu velké vody a řeka sochu odnesla o 40 kilometrů dále. Nyní v Praze existuje i téměř dvojnásobně větší replika, kterou ze dřeva stromů poniče­ných povodní vytvořili studenti v ateliéru Kurta Gebauera na Vysoké škole umělecko­průmyslové. V Litomyšli je ale zcela bezpečně autentická a originální židle plavkyně.
Doporučujeme