Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Den dětí v Regionálním muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 06. 2008
1. června otevřelo Regionální muzeum v Litomyšli novou výstavu s názvem - Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku. Celou výstavou provází návštěvníka originální původní loutky z českých animovaných pohádek, filmů a oblíbených večerníčků.

Z těch nejmladších nesmí chybět samozřejmě Pat a Mat a z těch starších jmenujme například ukázky scén z filmů Karla Zemana. Při otevření výstavy, na Den dětí, zde jako průvodci vystupovali dokonce osobně Křemílek s Vochomůrkou. Záměrem autorů expozice bylo poukázat na fakt že český animovaný film je již ve světě pojem a podle možností ukázat, jak takový fenomén vlastně vzniká. Návštěvník může vzít do ruky nevyplněný technický scénář a na volných listech si zkusit napsat nebo nakreslit svůj vlastní krátký příběh. Může si vyzkoušet aranžování papírových figurek, animaci na počítači a jiné věci podstatné při natáčení. Neopomenutelnou složkou animovaného filmu je zvuková stránka a i ta má na výstavě své zastoupení. Je obvyklé, že téměř všechny ruchy jako déšť, vrčení motoru a jiné, jsou nahrávány ve studiu. Na výstavě si návštěvník může vyzkoušet, jak a s jakými pomůckami se různé zvuky dají napodobit. Pro návštěvníky bude jistě zajímavou zkušeností část výstavy, která je věnována televiznímu vysílání pohádek. Mohou se podívat na video nebo je pro děti připraven i koutek, kde si mohou zahrát na herce a vše snímat funkční televizní kamerou s výstupem na monitoru. Široce zaměřená výstava jistě osloví neméně široké spektrum zájemců Potěšeny budou jistě děti, ale i dospělí si rádi zavzpomínají na svá dětská léta. Mají na to čas až do 31. srpna.
Doporučujeme