Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (873 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2563
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Premiéra nové hry v zámeckém divadélku

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
12. 06. 2008
V neděli 25. května se v zámeckém divadélku v Litomyšli konala premiéra tragické komedie na motivy duchovní hry Tobiáše Mouřenína z Litomyšle – Věk člověka. Stalo se tak při příležitosti 210. výročí vzniku zámeckého divadla v Litomyšli a 10. výročí existence spolku Milislav. Pod režijním dohledem Simony Chalupové se na jevišti odehrála jednoaktová hra, ve které vystupují v Litomyšli už známí ochotničtí herci, jako je Martina Lušková, Hana Švehelková, Daniela Voberová, nebo Ivan Hudeček.

Jak říkají autoři, hra Věk člověka hodnotí podle křesťanské mravouky po desetiletích celý lidský život. Odehrává se zde dialog poustevníka s představiteli deseti věků, kteří ve svých výpovědích odhalují zálibu v různém hříšném chování, jako je například opilství, smilstvo, hazardní hry nebo touha po penězích. Pro Lubomíra Švehelku, který se ujal role dramaturga, to nebylo první setkání s touto hrou. Byl to totiž on, kdo dílo před několka lety objevil v kompletní monografii o Tobiáši Mouřenínu Litomyšlském s názvem Veršovaná tvorba. Tobiáš Mouřenín z Litomyšle se narodil údajně v Litomyšli někdy kolem roku 1555 a je představitelem českého manýrismu. Hra to byla původně duchovní a měla upozorňovat bez jakékoliv nadsázky na nešvary té doby. Tobiáš Mouřenín v roce 1621 emigroval do Bavorska, kde se o něm ztrácejí stopy. Hra samotná byla poprvé vytištěna v roce 1604, dochovala se však až v podobě z roku 1723, v přetisku kutnohorského tiskaře Jiřího Vojtěcha Kynca.
Doporučujeme