Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Roboti z Litomyšle jdou do světa - legenda pokračuje

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
09. 06. 2008
Úspěšní konstruktéři z gymnázia v Litomyšli uspořádali pro své spolužáky malou prezentaci svého posledního projektu. S nápadem postavit velkého robota přišli tři spolužáci nedlouho po dokončení malého kybernetického pavouka. Když zjistili že pomocí počítačového programu dokáží ovládat i silnější motory, rozhodli se postavit multifunkční pásové vozidlo s označením DTM – FHR7

Multifunkční robot je pojízdný, ale svojí mechanickou rukou může uchopovat různé předměty a manipulovat s nimi skoro ve všech směrech. V průběhu vývoje ale konstruktéry napadlo, zkusit některé funkce robota zcela automatizovat a osvobodit ho ze závislosti na obluze. Museli kvůli tomu napsat pro své zařízení speciální program. O tom, že se třem konstruktérským samoukům z litomyšlského gymnázia podařilo vytvořit unikátní dílo, svědčí i umístění na Festivalu vědeckých a technických projektů dětí a mládeže v Pardubickém kraji. V konkurenci zúčastněných 20 středních a 40 základních škol obsadili tito reprezentanti Litomyšle třetí místo, což jim zajistilo postup do národního kola v Praze. V národním kole v Praze soutěžilo 39 středních škol. Honza, Marek a Petr se umístili na 7 místě a to znamená postup na MS do Spojených států amerických příští rok.
Doporučujeme