Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Quido Šimek v muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
06. 06. 2008
Na začátku dubna byla v regionálním muzeu v Litomyšli zahájena nová výstava s názvem ŠIMEK CESTOVATELEM. Potrvá až do 10. srpna a pojednává o známém litomyšlském kupci, sběrateli, kreslíři a kronikáři Quido Šimkovi, který byl ovšem také velkým cestovatelem. Tato výstava je věnována hlavně dvěma jeho cestopisům z cest, které jej zavedly za hranice rakouskouherské monarchie.

Značnou část v Šimkově životě tvořila sběratelská činnost. Dokonce ze svého domu vytvořil soukromé muzeum. A tak se nyní na výstavě z Šimkových sbírek objevuje několik předmětů, které on nebo jeho společníci z popisovaných cest přivezli domů. Pro návštěvníky muzea budou asi nejznámější Šimkovy humorné kolorované kresby, kterými doprovázel svá díla nebo v samostatných souborech zachycoval každodenní život v Litomyšli. Humor se stal nepostradatelnou součástí obou cestopisů. Šimek se tak třeba pouští do velice zajímavých metafor, přirovnává pro lepší představu různá neznámá místa k místům v Litomyšli.
Doporučujeme