Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (721 hl.)
 
1x za týden (291 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (329 hl.)
 
1x za měsíc (310 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (334 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1985
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Nová expozice na zámku v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
06. 06. 2008
Na Státním zámku v Litomyšli vznikla zcela nová expozice. Ke dvěma dosavadním prohlídkovým okruhům se tak přidal další ve druhém patře západního křídla. Všechno začalo v Národním muzeu v Praze. Tam přemýšleli, co s padesáti historickýcmi klavíry, které tvořily výstavu organizovanou k 300 letům od vynálezu klavíru.

Návrhu se ujal architekt Daniel Špička, který je jako jeden z mála architektů vedle své profese i znalcem hudby. Klavíry na žádost muzea hudby rozmístil a celou koncepci výstavy navrhl. Vytvořil stylizované prostory, které představují nástroje v prostředích, kde se na ně hrálo. Zámecký salon s nástrojem na kterém panstvo muzicírovalo. Venkovskou školu, jak jí popisuje cestovatel Burney ve svém cestopise, nebo měšťanský salon. V jedné z místností je seřazen přímo jakýsi vějíř klavírů. Tato část instalace dostala název Salon romantických klavírů a jsou zde nástroje zhruba od roku 1840 až do roku 1890.
Doporučujeme